kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

16-12-2019 15:37

Prace na wysokościach to dość trudne i wymagające zajęcie, ale jednocześnie każdy, kto potrafi się tym zajmować nie narzeka raczej na brak klientów. Prace te mogą obejmować wiele różnych czynności. Jest to na przykład mycie elewacji czy okien na wyższych piętrach budynków. Aby móc się tym zajmować, konieczne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji. W Polsce istnieje wiele firm prowadzących szkolenia dla przyszłych pracowników. W czasie ich trwania kursanci zdobywają niezbędne do tego umiejętności oraz uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jest to niezwykle istotne, bowiem nieumiejętne prowadzenie takich prac niesie ze sobą wielkie zagrożenie nie tylko dla samych pracowników, ale również wszystkich ludzi przebywających w pobliżu.
Oprócz samych umiejętności, niezwykle istotny jest odpowiedni sprzęt do pracy na wysokości. Wyposażenie musi odznaczać się jak najlepszą jakością, bowiem od tego również zależy bezpieczeństwo pracowników. Do podstawowych elementów wyposażenia należą tu szelki bezpieczeństwa. Pracownik zakłada je na siebie, a następnie przypina do lin, które zabierają go wyżej. Ich rozmiar musi być idealnie dopasowany do konkretnej osoby. Innym niezwykle istotnym elementem jest linka asekuracyjna -> https://www.assecuro.pl/ac405-lina-a...-stoper-t.html Jak sama nazwa wskazuje - ma asekurować. W razie jakiegokolwiek wypadku jest ona praktycznie ostatnią deską ratunku dla pracownika. Ma uniemożliwić upadek z dużej wysokości, zatem linka musi być niezwykle wytrzymała.
Jedynie posiadając sprzęt, co do którego ma się stuprocentową pewność, można przystępować do jakichkolwiek prac na wysokościach. Nieostrożne podejście do tych czynności może skończyć się tragicznie.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.