Wątek: skóra, problem
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #83  
Stary 23-11-2022, 11:08
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Przy wyborze kosmetyków do takiej skóry na pewno nie ma co patrzeć na marki, czy opakowania, bo o jakości produktu powie nam przede wszystkim skład. Ceramidy, gliceryna, kwas hialuronowy i mocznik - na tym powinnyście się skupić, jeśli zależy Wam na nawilżeniu. Ogólnie przy problemach z szorstką i suchą skórą polecam Wam zajrzeć na https://www.twojinformator.pl/szorst...jak-wygladzic/. Osobiście przetestowałam kilka kosmetyków dobranych na podstawie tego artykułu i rezultaty mogę uznać za zachęcające do dalszych testów. Fanie sprawdziły się też te naturalne propozycje. Czasem po kąpieli używam tłoczonego na zimno organicznego oleju i wcieram go w skórę zamiast balsamu. Dzięki temu nie jest sucha i mniej się łuszczy. Koleżanka wyżej pisała o wyciągu z chabra - o tym nigdy nie słyszałam, ale brzmi na tyle ciekawie, że też chętnie zobaczę jak działa. A z takich bardziej praktycznych wskazówek, to posiadanie nawilżacza w sypialni też bardzo pomaga. Najlepiej go uruchomić wieczorem i zostawić na noc. U Koreańczyków to wręcz standardowa praktyka.
Odpowiedź z Cytowaniem