kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 26-07-2018, 18:25
Olinexa Olinexa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 227
Domyślnie Trawienie a odzywianie

Myślę, że jeśli chodzi o dobre przepisy na lepsze trawienie, to znajdziecie je na tym blogu - https://arturtopolski.pl/category/trawienie/ . Moi zdaniem można znaleźć tutaj naprawdę sporo skutecznych porad odnośnie zdrowego żywienia, więc może również i wam ten blog się spodoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 03-08-2018, 12:24
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

Sposób odżywiania ma bardzo duży wpływ na trawienie. Jeżeli mamy problem z tą kwestią, siemię lniane może okazać się niezwykle pomocne. Ciekawe informacje na jego temat znajdziemy na http://pierwsze-objawy.pl/siemie-lni...-przyjacielem/ i jestem przekonana, że będzie to zarówno nader ciekawa, jak i pouczająca lektura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 03-08-2018, 19:10
vilgga vilgga is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 4
Domyślnie

Rzeczywiście bardzo fajny blog, dzięki za podesłanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 06-08-2018, 11:54
argama argama is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 53
Domyślnie

Ja też jem siemię lniane, bogate w błonnik jabłka i piję dużo wody. Moim zdaniem to kluczowe, żeby w ogóle dobrze się czuć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 18-09-2018, 19:26
zezoo123 zezoo123 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 16
Domyślnie

ojj tak błonnik i nawodnienie to sa podstawy zdrowego odżywiania, tez się z tym zgodzę. ja stosuję dodatkowo jeszcze elektrolity, kupiłam sobie ostatnio Orsalit, bo w takie upały to az się boję nie dbać o gospodarkę wodno-elektrolitową, skutki odwodnienia potrafią być przykre, wiec najlepiej temu zapobiegać, pamiętajmy tez o nawodnieniu naszych dzieci, bo one również są bardzo na to narażone, a jak wiemy dzieci nie lubią pić wody, w tedy idealny jest orsalit bananowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 19-06-2019, 08:51
Aga452 Aga452 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 42
Domyślnie

Sposobów na przyśpieszenie procesu trawienia, pobudzenia metabolizmu jest mnóstwo, ale naturalne są najlepsze. Ja to spożywam produkty pełnoziarniste, bogate w błonnik np. kupuję produkty marki Melvit m.in. super food https://melvit.pl/melvit/super-foods/. Zazwyczaj na śniadanie jem owsiankę, unikam pieczywa w tradycyjnej formie (przynajmniej pszennego) i piję dużo wody. Pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-07-2019, 14:40
kobietka_10 kobietka_10 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 601
Domyślnie

Z tym trawieniem to wcale nie jest taka prosta sprawa, bo ja niby jadłam wszystko w odpowiednich ilościach i wiadomo czasem coś bardziej tłustego i kalorycznego zjadłam a mimo wszystko i tak czasem mnie spotykały problemy ze wzdęciami czy zaparciami. Czasem dość szybko przechodziły, ale niekiedy to już nie mogłam z nimi wytrzymać. Dlatego musiałam się odpowiednio wspomóc i dlatego postawiłam na Intestę, która ma naturalny skład
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 23-07-2019, 15:09
Reffka Reffka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 4
Domyślnie

Rzeczywiście czasami warto przywiązywać wagę do lekkostrawnych posiłków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 01-12-2021, 08:46
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 323
Domyślnie

Cytat:
Napisał zezoo123
ojj tak błonnik i nawodnienie to sa podstawy zdrowego odżywiania, tez się z tym zgodzę.

A orientujecie się może, ile błonnika dziennie powinno się jeść? Ja jem bardzo dużo produktów zbożowych, w tym owsianych, więc zastanawiam się, czy moja podaż tego składnika jest odpowiednia... w jaki sposób mogłabym to sprawdzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 01-12-2021, 10:13
oswaldo30 oswaldo30 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2021
Miasto: warszawa
Posty: 4
Domyślnie

To naprawde bardzo wazny proces
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.