kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 09-03-2016, 12:45
wiktor1 Mężczyzna wiktor1 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: Kielce
Posty: 1
Domyślnie

Ledy, szczelne okna, szczelny (ocieplony) dach i piwnica jeśli jest - to wszystko to podstawy ale już dają dużo oszczędności !
__________________
Miłośnik mebli, pracuje w tym sklepie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 10-03-2016, 10:12
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Myślę, że najlepszym sposobem, by zacząć oszczędzać będzie analiza rachunków za prąd i zadanie sobie pytania: co go najwięcej zużywa? Myślę, że wymiana żarówek na energooszczędne też wpłynie na zmniejszenie zużycia energii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 01-04-2016, 16:21
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Jeżeli chcesz oszczędzić na energii to możesz używać takiej http://leifheitsklep.pl/suszarka-ogr...xe-p45973.html suszarki zamiast pralko suszarki. To tańsze rozwiązanie i do tego eko. Myślę, że warto właśnie takie rzeczy robić aby zaoszczędzić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 20-05-2016, 12:37
malvina malvina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 194
Domyślnie

Podstawa to wymienić stary sprzęt na nowy. Lodówki, pralki, odkurzacze sprzed kilkunastu lat mogą pożerać dużo prądu. Warto stopniowo wymieniać ja na takie w klasie np. A++ albo nawet A+++. W dłuższej perspektywie można w ten sposób sporo zaoszczędzić. My teraz szukamy nowej pralki, widziałam, że Candy ma duży wybór właśnie takich energooszczędnych http://www.candy.pl/pl/ .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 17-07-2016, 19:02
Ajlar Ajlar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 533
Domyślnie

ceny za energię elektryczną stanowia naprawde spory procent kosztow kazdego mieszkania. Mozna na szczescie od jakiegos czasu zmienic dostawce energii elektrycznej i w ten sposob zaoszczedzic sporo kasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 19-09-2016, 11:14
perelka perelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 549
Domyślnie

Zobacz sobie ten poradnik co prawda dotyczy on firm ale część tych porad możesz też zastosować w przypadku gospodarstwa domowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 29-09-2016, 15:21
marmoladka marmoladka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 385
Domyślnie

Jeżeli chcesz naprawdę oszczędzać na energii to zainstaluj sobie na dachu ogniwa fotowoltaiczne Zamieniają one energię słoneczną na elektryczną dzięki czemu masz praktycznie zerowe rachunki za prąd. Teraz chyba rusza nawet kolejna fala dofinansować na takie cuda. Jeżeli się zdecydujesz polecam skontaktować się z firmą Biomar. Prawdziwy fachowcy w tej branży którzy działają na rynku od lat (mają certyfikat uczciwości i UDT w zakresie fotowoltaiki)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 03-06-2017, 22:18
urina urina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 163
Domyślnie

Ja zmieniłam dostawcę energii na tego http://www.ewe.pl/faq/energia-elektr...ana-sprzedawcy i moje rachunki uległy zmniejszeniu. Oczywiście, że nie o jakąś astronomiczną kwotę, ale myślę, że jak pomoże to przez cały rok, to uzbieram niezłą kwotę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 05-06-2017, 10:43
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Dom

Ja przyłączam się do zdania marmoladki, sama jakiś czas temu w swoim domu zamontowałam (właściwie to fachowcy zamontowali ) instalację fotowoltaiczną i bardzo sobie ją chwalę. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia bowiem zamianę energię słoneczną na elektryczną. Dzięki temu oszczędzamy na energii elektrycznej. Jeśli mogę Wam coś jeszcze doradzić, to warto przed kupnem fotowoltaiki zrobić rekonesans firm, które oferują takie instalacje. Na podstawie swoich doświadczeń mogę napisać, że profesjonalna firmą jest Hewalex- http://www.hewalex.pl. Są to zawodowcy, rzetelni i otwarci na klienta, jego sugestie. Dla mnie przygotowali projekt instalacji, potem dokonali jej montażu, a na końcu uruchomili. Od tamtej pory mogę się cieszyć własną, domową "elektrownią". Muszę Wam przyznać na marginesie, że dopiero teraz odetchnęłam z ulgą, montaż instalacji fotowoltaicznej traktuję jako symboliczne domknięcie budowy swojego domu. Z mężem stawialiśmy swoje cztery kąty prawie trzy lata i nie brakowało dramatycznych momentów - raz ktoś ukradł nam materiały z posesji. Ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 27-08-2017, 11:40
nosleep nosleep is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 386
Domyślnie

Sporo oszczędności przynosi zainstalowanie systemu do sterowania domem. Taki system optymalizuje zużycie mediów i tym samym pozwala na spore oszczędności. Ja w tym roku kupiłam system do inteligentnego od firmy DEIMIC http://deimic.pl/ . Powiem Wam, że to ogromna wygoda - wszystkim zarządzam przez aplikację w telefonie. U nas już znacznie spadły rachunki za prąd.
W Magazynie Murator 09/2017 taki system jest do wygrania. Wystarczy wysłać zdjęcie z budowy aby wziąć udział w losowaniu.

Ostatnio edytowane przez nosleep : 27-08-2017 o 12:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.